Több amerikai nagyvárosban jártunk már, de az észak-nyugati régió valahogy eddig kimaradt. Ezt a hiányt igyekszem most pótolni néhány Seattle-i lakásba való betekintéssel.
Az Egyesült Államok észak-nyugati területére, ezen belül is különösen Washington államra jellemző az erős ázsiai/japános behatás. Nem kivétel ez alól Seattle városa sem. Jelenleg a lakosság kb. 70%-a fehér (európai eredetű), 14%-uk ázsiai (japán, kínai, vietnami, stb.), és csak 8%-uk fekete (pardon: afro-amerikai).
A sok eső, a nyugati tengerpart, a tágas parkok, és egyáltalán a természet szeretete és megőrzése – ez mind jellemző erre a régióra. Ugyanakkor ez volt a szülőhelye a borongós „grunge” zenének (emlékeznek még a Nirvana, Soundgarten, Pearl Jam, stb. rock zenekarokra?), de innen indult hódító útjára a „Starbucks” kávéház és milliónyi kávéfajtája is, és itt volt sokáig az ismert repülős cég, a „Boeing” központja és gyára is (nem véletlen ragadt a városra a „Jet city” becenév). De Jimi Hendrix, Kenny G. és Bill Gates neve, vagy olyan cégek mint az „Amazon.com” illetve a „Better Homes & Gardens” kiadványai sem ismeretlenek előttünk…
Bár – a legendás indián törzsfőnök nevét viselő – Seattle városban alig 600 ezren élnek, az agglomerációval együtt közel 3,5 millió embernek ad otthont és munkát e régió. Az USA-ban készült felmérés alapján (2006) Seattle az egyik legképzettebb és leműveltebb város (régió) az államokon belül. Ez a műveltség, az igényesség, a szomszédos Kanadával összefonódó tágasság és szinte zen-es nyugalom tettenérhető a lakberendezésben is. Sehol máshol nem ilyen népszerűek a vízre épített házak, a „Seattle Floating Homes”…
Az alábbiakban minden különösebb kommentár nélkül bemutatok néhány enteriőrt, ami jellemző a „Seattle-stílusra” (amivel persze nem állítom, hogy Seattle-ben minden lakás így néz ki):